Robotika u osnovnoj školi

Robotika u osnovnoj školi

PostPostao/la Dutch » 25. 9. 2008. 10:24

za probu otvaram temu vezanu uz slobodne aktivnosti 8-)
Dutch

Re: Robotika u osnovnoj školi

PostPostao/la Toni Levar » 25. 9. 2008. 12:36

Iskreno da kažem, u osnovnoj školi dok sam ja bio zadnji put; a to je bilo prije 3 godine nije bili nikakvih slobodnih aktivnosti, naime išao sam u OŠ Julija Kempfa u Požegi. Naši vršnjaci u ostale dvije škole na području grada Požege imali su slobodne aktivnosti i izborne predmete dok mi nismo. Oni su imali informatiku od 5 - 8 razreda, a mi samo u petom razredu.

Smatram da je u osnovne škole potrebno uvesti što više slobodnih aktivnosti, izborne nastave, a osobito informatike!
Toni Levar

PostPostao/la Sanja Kovačević » 28. 9. 2008. 22:44

Pridružujem se temi i sve vas lijepo pozdravljam!

U školi u kojoj radim zastupljene su raznovrsne slobodne aktivnosti. Uz njih se organiziraju i sati dodatne nastave za naprednije. Odaziv učenika je uvijek dobar, čak imamo problem što neki žele sudjelovati u više grupa, pa je teško uskladiti raspored sati kako bi na sve stigli.
OŠ Augusta Šenoe, Zagreb
Sanja Kovačević

PostPostao/la AGAsan_Leon » 2. 10. 2008. 15:58

Mi u svojoj osnovnoj školi imamo isto svakakve aktovnosti: Stolni tenis, plivanje, rukomet, nogomet, košarka, odbojka...
AGAsan_Leon

PostPostao/la Toni Levar » 3. 10. 2008. 21:51

Iskreno da kažem, u osnovnoj školi dok sam ja bio zadnji put; a to je bilo prije 3 godine nije bili nikakvih slobodnih aktivnosti, naime išao sam u OŠ Julija Kempfa u Požegi. Naši vršnjaci u ostale dvije škole na području grada Požege imali su slobodne aktivnosti i izborne predmete dok mi nismo. Oni su imali informatiku od 5 - 8 razreda, a mi samo u petom razredu.

Ovo je za svaku pohvalu! Samo tako nastavite! :)
Toni Levar

PostPostao/la Toni Levar » 3. 10. 2008. 21:54

Krivo sam citirao tekst. ispričavam, se!
Trebalo je ići na sljedeći način:

Pridružujem se temi i sve vas lijepo pozdravljam!

U školi u kojoj radim zastupljene su raznovrsne slobodne aktivnosti. Uz njih se organiziraju i sati dodatne nastave za naprednije. Odaziv učenika je uvijek dobar, čak imamo problem što neki žele sudjelovati u više grupa, pa je teško uskladiti raspored sati kako bi na sve stigli.
Toni Levar

PostPostao/la Danijela Grubišić » 16. 10. 2008. 20:09

Sve to izgleda lijepo i krasno, no što ako izvannastavne aktivnosti postoje na papiru i mjerodavni ih ne stavljaju u raspored, tobože kao da se podrazumijeva da jesu u rasporedu (tako se "pokriva" nedostatak uvjeta, prostora i vremena za to)? :idea:
Danijela Grubišić

PostPostao/la Mario Matijašević » 24. 10. 2008. 18:25

Evo ja idem u OŠ Prečko i mi imamo puno izvannastavnih aktivnosti ali djeca idu samo na par njih,jer djeca rađe kod kuće igraju igrice nego da idu na aktivnosti i nešto nauče. ;)
Mario Matijašević

PostPostao/la Sanja Kovačević » 26. 11. 2008. 07:51

Danijela Grubišić je napisao/la:Sve to izgleda lijepo i krasno, no što ako izvannastavne aktivnosti postoje na papiru i mjerodavni ih ne stavljaju u raspored, tobože kao da se podrazumijeva da jesu u rasporedu (tako se "pokriva" nedostatak uvjeta, prostora i vremena za to)? :idea:

Nije mi jasno na koje mjerodanve se odnosi ovaj odgovor. Prema pravilniku o normama učiteljice i učitelji imaju obavezu održavanja izvannastvnih aktivnosti, dodatnog ili dopunskog rada. Meni te obaveze pišu u rješenju o zaduženju za pojedinu šk.godinu, a u školskom rasporedu postoje nastavni sati kad te aktivnosti održavam. Za te aktivnosti moram u pedagoškoj dokumentaciji imati planove rada, kao i izvještaje o provedenom.
OŠ Augusta Šenoe, Zagreb
Sanja Kovačević

PostPostao/la Ivona Palko » 21. 12. 2008. 16:26

Kod nas postoji podosta tih aktivnosti ali se sve ukinu nakon nekoliko utakmica ili nakon nekog vremena. A baš šteta!
Ivona Palko

Sljedeća

Natrag na Izvannastavne aktivnosti

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.