Tanki klijenti

Tanki klijenti

PostPostao/la Tvrtko Dujmović » 5. 2. 2013. 12:36

Molim kolege za pomoć oko održavanja informatičkog kabineta.
KING -ict je prije par godina u suradnji s ministarstvom opremio informatičke kabinete. Učionica se sastoji od servera i 16 tankih klijenata (server - win 2003 / klijenti - win xp embedded.
Sad nakon 5 godina tankim klijentima odlaze kondenzatori u napajanju pa me zanima da li i druge kolege imaju taj problem. Ali pored povremenog slanja klijenata na servis u KING-ict, zanima me da li vam se na klijentima povremeno pojavljuje "plavi ekran smrti"?

Zahvaljujem na odazivu!
Tvrtko Dujmović

Re: Tanki klijenti

PostPostao/la Drazenka » 19. 10. 2013. 18:53

Da, to se nama događalo u Ekonomskoj i upravnoj školi Osijek.
Mi smo to riješili tako što smo kupili 16 kućišta, a klijent iskoristili kao monitor. To smo napravili ove godine i sada mogu ući u razred bez straha da nešto ne radi i bez straha da će se učenici žaliti da moraju svoje radno mjesto dijeliti s nekim

LP
Drazenka

PostPostao/la Danijel Forjan » 29. 10. 2013. 12:57

Pozdrav,
mi smo isto imali te tanke klijente i to je bio živi užas. Server se rušio non stop, ništa nije radilo kako treba. Kvario se puno puta.
Kupili smo nova računala sa zasebnim kučištem tako da sad svaki učenik ima svoje računalo i sve radi super brzo :)
Danijel Forjan

PostPostao/la Andrijana Skelić » 15. 11. 2013. 14:50

Mi ih jos uvijek imamo, upravo nam je otišla sabirnica.
Nakon promjene iste nikako nismo u mogućnosti koristiti internet.
Nakon zadnjeg dolaska servisera, kraljevskog dva puta sam imala reklamaciju, prijavljujemo se po tri cetiri puta,...ukratako dosta mi je toga.
Razgovarala sam sa serviserom o rekonfiguraciji mreže, no odakle novac za tako nešto?!
Znači treba kupiti 16 kućišta, dobro Win imamo, a serviser i sl...
Koja je uloga CARNetovog ormarića za koji svake godine moram izvršiti provjeru da ga netko slučajno nije otuđio?!
I zašto nitko u ministarstvu ne brine o tome i onim pametnim pločama i svim ostalim uređajima koji sporadično stižu u škole a onda brže bolje budu zaboravljeni dok škole muku muče sa njihovim održavanjem i sl ?
Andrijana Skelić

PostPostao/la Josip Šuker » 10. 12. 2013. 16:10

Koliko vidim imamo svi iste probleme sa TC-ima, (Zdravstvena škola Vinkovci), ja sam problem riješio tako da sam našao elektroničara koji mi mijenja kondenzatore svako malo, cijeli trošak je kupiti kondenzatore od par kuna i srečom za nas elektroničar mi je prijatelj koji to radi gratis (Hvala N.Š.!!! ) King-ICT servis iz Osijeka je na početku mi vršio popravke, a to je trajalo.... i trajalo... i koštalo cca 600kn po TC-u.
Kao i u puno drugih slučajeva stvari šljakaju zahvaljujući snalažljivosti i dobrim ljudima.
Josip Šuker

Natrag na Nastavnički kutak

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.