CMS - problemi s linkovima

CMS - problemi s linkovima

PostPostao/la Saša Petrinić » 21. 2. 2009. 19:41

Zanima me kako rješiti problem sa stranicama škole napravljene u cms-u. Htio bih dodati jedan link ispod linka skole ali uvijek mi ga stavi na kraj svih linkova u hijerarhiji. U uputi piše da ako koristimo adminitraciju kad napravimo novi link možemo ga drop&drag opcijom staviti kamo želimo ali taj drop&drag ne funkcionira. Ima tko kakvo rješenje, prijedlog?
Hvala.
Saša Petrinić

Re: CMS - problemi s linkovima

PostPostao/la Saša Petrinić » 21. 2. 2009. 19:58

OK. skužio sam.
Nova kategorija će se pojaviti na kraju popisa u okviru dolje lijevo. Da biste novu kategoriju uključili u navigacijski izbornik kliknite na gumb Dodaj. Time ćete novu stranicu smjestiti na dno navigacije. Zatim kliknite mišem na okvir s naslovom (ne na sam naslov) u popisu, a kad se pojavi četverostrana strelica, odvucite traku na željeno mjesto u navigaciji. Pripazite na poravnavanje s podizbornicima (lijevo/desno) – tako da vam se naslov pojavi na razini koju želite. Promjene koje ste napravili neće biti zabilježene sve dok ne kliknete na gumb Spremi sve promjene u donjem desnom kutu.
Saša Petrinić

PostPostao/la Sanja Kovačević » 27. 2. 2009. 19:44

Pozdrav
dobra tema!!!
Već sam nekoliko puta pretražila portal kako bih našla dobar tutorial za uređivanje stranica, no nigdje ništa. Sve se svodi na pristup "pokušaj-pogreška-ispravak" što odnosi puno vremena.
OŠ Augusta Šenoe, Zagreb
Sanja Kovačević

PostPostao/la VIŠNJICA ŠESTAK » 27. 2. 2009. 22:13

Manipulacija je tako komplicirana da se čovjek nakon sat vremena osjeća isfrustrirano.
Slično se osjećam kad popunjavam e-maticu.
Moderiram jedan forum, ali to je pjesma naspram tom CMS-u.
Ni ECDL mi tu nije baš od neke pomoći... tečaj je zastario i već ga je prošle godine trebalo osuvremeniti za rad u Wordu2007 ili Visti...
Sve kasni... kaska...a kao mi smo inertni :?
Kad ima volje ima i načina
VIŠNJICA ŠESTAK

PostPostao/la Sanja Kovačević » 1. 3. 2009. 09:26

Razmišljala sam da se uključim u radionice, ali se bojim da su one namjenjene početnicima, tj. nemam vremena ponovno učiti kako se registrirati, kako oblikovati tekst, kako klikati mišem...
Ima li itko iskustva ili je sudjelovao u radionicama za administratore? Kakva su iskustava?
OŠ Augusta Šenoe, Zagreb
Sanja Kovačević

Natrag na Nastavnički kutak

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.