Prva tema...

Re: Prva tema...

PostPostao/la Jelena Baksa » 11. 9. 2008. 09:05

Evo, pa i da ja nešto napišem...
Zovem se Jelena Baksa i idem u 3. razred Prve gimnazije Varaždin.
Naišla sam na ovaj forum dok sam tražila web stranice o državnoj maturi. Stvarno se nadam da će ovaj forum brzo profunkcionirati...
slažem se s Franom da je proces registracije prekompliciran... koristim se webmailom preko carneta već duže vrijeme, ali nisam do sad znala da postoji i ovako nešto...
pozdrav... nadam se da će mi netko odgovoriti...
Jelena Baksa

PostPostao/la Fran Kušeta » 16. 9. 2008. 18:25

I odgovara, ali korisnik nažalost :D...
Eto, počela škola, ali nema ništa novo što se foruma tiče...
NADAM se da će se nešto promjeniti...
"Ondje gdje nema nikakve borbe, ne može biti niti pobjede."
Bjørnstjerne Bjørnson
Fran Kušeta

PostPostao/la Renata Šimunko » 22. 9. 2008. 07:19

Pozdrav Jeleni i ostalima :)

koje je točno pitanje, na što treba odgovoriti?
Proces registracije je takav kakav jest; no elektroničkim identitetom dobivate pristup mnoštvu CARNetovih usluga (http://www.carnet.hr/skole), ne samo ovom forumu, tako da kad jednom otvorite account ste mirni. :)

Vjerujemo da će ubrzo forum imati puno novih korisnika, ovo je tek početak.

Srdačan pozdrav,
Renata
Renata Simunko
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet
Portal za škole, http://www.skole.hr
Renata Šimunko

PostPostao/la Toni Levar » 22. 9. 2008. 16:00

Dobar dan...
evo i mene....

Nešto o meni...
Učenik sam 3. razreda Obrtničke Škole u Požegi, smjera arhitektonski tehničar!

Volim sve što vole mladi... :D :D

Nadam se ugodnom druženju s Vama!
Pozdrav!
Toni Levar

PostPostao/la Sanja Kovačević » 28. 9. 2008. 23:01

Pozdrav svima,
Podržavam ovakav način registriranja. Kad se informacija o forumu proširi među učenicima i učiteljima, tada će i odaziv biti veći (nadam se).
To što se na forumu vidi ime i prezime uopće ne bi trebalo smetati, već naprotiv, daje ozbiljnost i uvjerljivost svakom napisanom odgovoru.

Nešto o meni: radim u OŠ A. Šenoe u Zagrebu, učiteljica sam tehničke kulture i informatike
OŠ Augusta Šenoe, Zagreb
Sanja Kovačević

PostPostao/la Ela Kragić-Marinić » 2. 10. 2008. 11:31

Kada je već učenik Kušeta spomenuo tu komplikaciju oko AAI@EduHr identiteta i ja smatram da je uvodenje toga bila pogreška. Ranije sam puno lakše pristupala Carnetovim usugama. Portal za skole mogao je biti postavljen i bez izmjena identiteta. Ovako je sada portal izdvojen iz sustava i radi toga se pojavljuju komplikacije - od ogranicenog prostora kojeg pojedinac moze ostvariti u slucaju da zeli imati svoju vlastitu stranicu pa do usporenog pristupa. Da bih dosla na web mail (gdje trebam taj svoj identitet sa zaporkom koju ne mogu promijeniti jer mi se trazi najmanje osam slova, jedno bar veliko, bar jedan broj - pa ja svoju zaporku pamtim po smislenosti a ne po parvilima koje mi skole.hr peopisuju) moram se prvo prijaviti na portal pa onda tek na mail. Gubim vrijeme. I ranije sam pristupala sa svojom adresom ekstenzije srce.hr bez problema svim carnetovim stranicama i smatram da je ova promjena samo stetila a ne koristila. Osim toga voditelju imenika ili kako vec zovete osobu u skoli koja je zaduzena za davanje tih identiteta je puna pipa dodatnog besplatnog posla (u skolama nam u zadnje vrijeme samo izmisljaju dodatne poslove a sve za istu normu tj. placu - kada ce tome biti kraj?) i sigurno se nece gurati da ga obavlja entuzijasticno i sa zadovoljstvom. Bojim se da ce nastavnici na taj nacin jos teze komunicirati s Carnetoim nego prije i da ce ih se manje gurati po taj identitet.
Ela Kragić-Marinić

PostPostao/la Ela Kragić-Marinić » 2. 10. 2008. 11:44

PS. Nisam se predstavila a na zalost na ovom forumu se postovi ne mogu naknadno editirati sto isto mozda mozete promijeniti. Bar ono u roku od pola sata ili tako nekako.

Dakle profesorica sam matematike na gimanziji u Zagrebu. Duži niz godina pratim Carnet . Drago mi je da je i ovaj forum otvoren. Nadam se da će zaživjeti, iako je prilicno kompliciran pristup, a i snalazenje mi za prvu ruku nije leglo. Naime uobicajeno je po forumima da se novije teme stavljaju na vrh a ne da se trazi po temama koje nisu niti aktivne dok ne naletis na nesto gdje ima zivih ljudi.
Ela Kragić-Marinić

PostPostao/la Renata Šimunko » 3. 10. 2008. 07:31

Lijep pozdrav,

kako bi osobe i ustanove koje su korisnici CARNeta mogli koristiti usluge koje im CARNet razvija i pruža, kao i za održavanje i razvoj tih usluga, svakako mora postojati sustav autorizacije, za što se koristi AAI@EduHr sustav. Više o sustavu možete pročitati na http://www.aaiedu.hr.
Za korištenje CARNetovog Portala za škole nije potrebno ulogiravanje, svi sadržaji unutar Portala javno su dostupni svim čitateljima. Portal nije izdvojen iz sustava jer koristi također AAI@EduHr. Na Portalu za škole pojedinci ne mogu imati svoje vlastite stranice.
Pravila vezana uz zaporku postoje zbog sigurnosti, a propisuju ih svi ozbiljniji sustavi.

Za pitanja vezana uz organizaciju posla u školama nadležno je Ministarstvo, a ukoliko imate daljnjih pitanja vezanih uz CARNet slobodno se javite ovdje ili na objavljene kontakt adrese na http://www.carnet.hr.

Srdačan pozdrav,
Renata Šimunko
Renata Simunko
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet
Portal za škole, http://www.skole.hr
Renata Šimunko

PostPostao/la Ivana Držanić » 31. 10. 2008. 12:50

JA sam Ivana imam 13 god, dolazim iz Samobora
odlična sam učenica (xD) =P
bavim se jednim ljepim sportom-karateom
itd....itd
malo sam gledala ovaj forum, čini se ok:-)
Ivana Držanić

PostPostao/la Petar Soldo » 4. 11. 2008. 17:04

Ja sam Petar i alkoholičar sam 6 godin....
:oops: :oops: :o :o :o krivi forum 8-)
Ja sam petar, imam 12 godina, idem u OŠ Prečko (Zagreb,Trešnjevka), treniram košarku i bojim se Ivane (ove gore koja ima 13 god) jer trenira karate,iako ju nepoznam. Sve u svemu vrlo sam interesantan (a da ne pričam koliko zgodan i lijepo oblikovan).
Smijeh je lijek
Petar Soldo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Svijet oko nas

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.