Help

Re: Help

PostPostao/la Petar Soldo » 17. 2. 2009. 18:44

mi ako smo gotovi sa zadatkom možemo slobodno surfati, a slobodni smo možda 10-20 prije kraja sata. no zadnji sat smo morali ić na portal nikole tesle (učit logo, inače učimo liberty basic)
Smijeh je lijek
Petar Soldo

PostPostao/la AGAsan_Leon » 26. 2. 2009. 09:27

Petar Soldo je napisao/la:mi ako smo gotovi sa zadatkom možemo slobodno surfati, a slobodni smo možda 10-20 prije kraja sata. no zadnji sat smo morali ić na portal nikole tesle (učit logo, inače učimo liberty basic)

Tako i mi kada smo gotovi možemo se ići igrati no meni je najzabavnije kada nam učiteljica zadaje zadatak pa ga mi rješavamo kroz cijele blok satove
S usta riba gine, jer strada kad zine
AGAsan_Leon

PostPostao/la Petar Soldo » 3. 3. 2009. 10:04

Sanja Kovačević je napisao/la:Navodim svoja iskustva kao učiteljice tehničke kulture i informatike.

Od kad smo započeli dodijeljivati korisničke račune učiteljicama/učiteljima, te učenicama/učenicima, nikako... ali baš nikako ne mogu pobuditi interes za korištenje ovog porala kod svojih kolegica, kolega, učenica i učenika.
Ne znam zašto je to tako... no, činjenica je da iako svako malo na nastavnim satima vežem sadržaje uz portal http://www.skole.hr i uz ovaj forum, te uz web stranice škole u CMS sustavu... nema interesa, nema odaziva, nikome se ne da potruditi.
Čudno!?
Planiram, ipak, pokušati organizirati demonstraciju na roditeljskim sastanacima... možda se nešto pokrene.

p.s. a ako ne pazim, prvo što učenici na izbornoj nastavi informatike rade je da otvore chatove, facebook ili slične alate i tamo ostavljaju komentare i poruke... ili otvaraju sajtove s igricama - gdje im je krajnji domet, pokrenuti online igru - ili poslati i primiti neku "vrlo važnu" poruku, "vrlo osobit" komentar ili caht

Ah ko da je išta primorac uspješno napravit. NAŠA VLADA JE PROPALITET :evil: :evil: :evil:
ko da su s drugog planeta :mrgreen: :mrgreen:
Smijeh je lijek
Petar Soldo

PostPostao/la Sanja Kovačević » 3. 3. 2009. 20:39

Petar!
Moj odgovor nema veze s Ministrom obrazovanja, znanosti i športa, Draganom Primorcem, a još manje s Vladom R.Hrvatske.

Ne razumijem učenice i učenike koji se uključe u izbornu nastavu informatike i onda im se ne da učiti, vježbati i raditi. Informatičku pismenost ili razvijaš ili zapostavljaš. Samo je stvar osobnog izbora u koju grupu ćeš se priključiti i želiš li napredovati ili ne.

Igranje igari, pisanje poruka i komentara, ne predstavlja pravu informatičku pismenost.
OŠ Augusta Šenoe, Zagreb
Sanja Kovačević

PostPostao/la AGAsan_Leon » 14. 3. 2009. 18:08

ha ha ha :lol:
S usta riba gine, jer strada kad zine
AGAsan_Leon

Prethodna

Natrag na Svijet oko nas

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.