Help

Re: Help

PostPostao/la Matea Borovec » 13. 1. 2009. 14:25

LEON KOVAČIĆ je napisao/la:To ni meni nije jasno zašto neku djecu uopće ne zanima informatika.
1. Danas se skoro ništa ne može bez računala.
2. Zanimljivo je.
3. Dosadno im je čekati dok drugi učenici uče, vježbaju i igraju igrice.
4. Besplatne su knjige, a i sam predmet.
5.To je jedan od najboljih predmeta.

Ima stotinu razloga da SVI učenici idu na informatiku.

U pravu si Leone.I ja se čudim što djeca nisu zainteresirana za infu...Vidiš u mojoj školi odustaju nakon prve godine zbog 2 razloga=1.postaje sve teže
2.u6.raz. se dobiva novi i stroži učitelj koji ne dopušta surfanje pod satom
Evo baš sad moram krenut na infu...
Matea Borovec

PostPostao/la AGAsan_Leon » 13. 1. 2009. 17:50

Istina, neki čak odustaju zato što se pod satom ne smiju igrati igrice.
I ja puno molim učiteljicu da nas malo pusti pa ona uvijek popusti. :) :D ;)
S usta riba gine, jer strada kad zine
AGAsan_Leon

PostPostao/la Matea Borovec » 13. 1. 2009. 20:23

LEON KOVAČIĆ je napisao/la:Istina, neki čak odustaju zato što se pod satom ne smiju igrati igrice.
I ja puno molim učiteljicu da nas malo pusti pa ona uvijek popusti. :) :D ;)

Moja profa da da budemo na internetu i dok ona predaje nju ne dira ak neko ne sluša...Na primjer:danas smo mi cure otišle na chat i dopisivale se s nekim dečkima ;) i curama.Nju to uopće nije diralo...! :lol: :)
Matea Borovec

PostPostao/la AGAsan_Leon » 14. 1. 2009. 12:03

Znači nju ne dira i ako vam zaključi jedinicu.
I informatika je predmet, nema veze što je izborni.
AGAsan_Leon

PostPostao/la Matea Borovec » 14. 1. 2009. 15:28

Mi infu imamo jednom tjedno i to blok sat...Kad nemamo puno za obradit ona nam da da radimo što hoćemo(samo jedan sat).A nju uopće ne zanima na što ćemo mi ići,ne zanima ju dal ćemo se dopisivati il ić na neke proste stranice.
Matea Borovec

PostPostao/la Ela Kragić-Marinić » 14. 1. 2009. 21:02

Matea Borovec je napisao/la:Mi infu imamo jednom tjedno i to blok sat...Kad nemamo puno za obradit ona nam da da radimo što hoćemo(samo jedan sat).A nju uopće ne zanima na što ćemo mi ići,ne zanima ju dal ćemo se dopisivati il ić na neke proste stranice.

Pa sada dopisivanje još razumijem. Ali baš da vas pušta na proste stranice ipak mi se ne čini u redu.
Ela Kragić-Marinić

PostPostao/la Matea Borovec » 15. 1. 2009. 14:22

Postoje ogranićenja no moji genijalci i moje genijalkije su skužili kako ih poništiti.I naša profa je često u svom kabinetu,pa oni imaju savršene okolnosti...Ja još nisam bila ali sam vidjela kod našeg predsjednika.
Matea Borovec

PostPostao/la AGAsan_Leon » 15. 1. 2009. 20:39

Matea Borovec je napisao/la:Postoje ogranićenja no moji genijalci i moje genijalkije su skužili kako ih poništiti.I naša profa je često u svom kabinetu,pa oni imaju savršene okolnosti...Ja još nisam bila ali sam vidjela kod našeg predsjednika.

I mi imamo informatiku jednom tjedno i to blok sat.
Kada je naša prava učiteljica iz info. bila odsutna zamjenio ju je jedan drugi učitelj. Njemu se ništa nije dalo raditi tako da smo samo pisali na komp, crtali na Paint i na internetu igrali igrice.
AGAsan_Leon

PostPostao/la Petar Soldo » 29. 1. 2009. 19:51

meni je infa super
isto je imamo 2 puta tjedno
prof. je super
ali prije je bio drugi koji je držao inf igraonicu a ne inf. kod novog prof nešto fakat radimo pa se puno ljudi ispisalo
al je ubiti bolje
Smijeh je lijek
Petar Soldo

PostPostao/la Sanja Kovačević » 30. 1. 2009. 20:48

Navodim svoja iskustva kao učiteljice tehničke kulture i informatike.

Od kad smo započeli dodijeljivati korisničke račune učiteljicama/učiteljima, te učenicama/učenicima, nikako... ali baš nikako ne mogu pobuditi interes za korištenje ovog porala kod svojih kolegica, kolega, učenica i učenika.
Ne znam zašto je to tako... no, činjenica je da iako svako malo na nastavnim satima vežem sadržaje uz portal http://www.skole.hr i uz ovaj forum, te uz web stranice škole u CMS sustavu... nema interesa, nema odaziva, nikome se ne da potruditi.
Čudno!?
Planiram, ipak, pokušati organizirati demonstraciju na roditeljskim sastanacima... možda se nešto pokrene.

p.s. a ako ne pazim, prvo što učenici na izbornoj nastavi informatike rade je da otvore chatove, facebook ili slične alate i tamo ostavljaju komentare i poruke... ili otvaraju sajtove s igricama - gdje im je krajnji domet, pokrenuti online igru - ili poslati i primiti neku "vrlo važnu" poruku, "vrlo osobit" komentar ili caht
Sanja Kovačević

PrethodnaSljedeća

Natrag na Svijet oko nas

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.