Prijateljstvo

Prijateljstvo

PostPostao/la AGAsan_Leon » 3. 10. 2008. 10:28

Kako ide forum jel se netko oče uključit. O DA ZABORAVITE ONU TEMU HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
S usta riba gine, jer strada kad zine
AGAsan_Leon

Re: Prijateljstvo

PostPostao/la Sanja Kovačević » 3. 10. 2008. 16:27

Pozdrav prijatelju Leonu!
Evo, ja sam se uključila i odgovaram ti na tvoju temu s jednim prijedlogom: sigurno u tvojem razredu, školi, društvu postoje i drugi koji imaju otvorene korisničke račune pri CARNetu. Pozovi ih i okupi, pokaž im kako si se ti ovdje prijavio, te ih potakni da i oni učine isto. One koji se ukljuće potakni da poduće ostale svoje prijatelje i poznanike i sigurna sam da će nakon nekog vremena forum biti mjesto vašeg druženja i dopisivanja!
:D
uz put: nemoj toliko pisati velikim slovima, znaš li da se u komunikaciji na netu, to smatra vikanjem...
OŠ Augusta Šenoe, Zagreb
Sanja Kovačević

PostPostao/la Toni Levar » 3. 10. 2008. 21:48

Lijepo bi to bilo kad bi iz svakog razreda po jedna osoba došla, skupilo bi se puno ljudi, mladih, profesora, učitelja. Znam iz iskustva da mnogo ljudi ima otvoren AAI@EduHr account. U mom rezredu svi imaju otvoren računa, znači nas 34, ali svi nemaju ni računalo, a kamoli internet, a i žalosno je što se ne znaju služiti računalom. Smatram da tu veliku ulogu igraju osnovne škole. U osnovnim školama nema informatike, a mnogi dolaze sa velikim neznanjem. Dok sam ja imao informatiku, samo 5. i 6. razred, težište gradiva se stavlja na povijest računala, a ne vidim što je tu bitno. Smatram da bi u škole trebalo više unesti nastave informatike, i to kao obavezan predmet, jer danas u školi, za izvršavanje obaveza u školi ili svojih osobnih obaveza, tu je svugdje internet i računalo, a srednjoškolsko obrazovanje je nezamislivo bez računala i interneta!
Pozdrav!
Toni Levar

PostPostao/la Sanja Kovačević » 4. 10. 2008. 12:24

Toni,
jako mi je žao što si ti u svojoj generaciji imao tako loša iskustva s informatičkim obrazovanjem u osnovnoj školi. No, danas situacija nije ista. Veliki broj osnovnih škola ima 100% učenika uključenih u nastavu informatike od 4 do 8. razreda, a u nekim se OŠ informatika počinje učiti (doduše kao SA) već od 1. razreda.
HNOS je donio novi program informatike i tehničke kulture. Tako se sada u informatici težište stavlja na rad s računalom, korištenje raznovrsnih programa, programiranje i opću informatičku pismenost. Predmet tehnička kultura (prema HNOS-u) također ima informatičke teme od 5. do 8. razreda, pa i oni koji ne idu na izbornu iz informatike imaju priliku čuti (doduše ne i dobro uvježbati - mali broj nast. sati) i isprobati rad s računalom u školi.
OŠ Augusta Šenoe, Zagreb
Sanja Kovačević

PostPostao/la Toni Levar » 4. 10. 2008. 16:32

Baš mi je drago, da ima i takvih škola, doduše, ja s računalom radim od svoje 4 godine, a od prvog razreda pomalo i s internetom! Da u mojoj generaciji ima puno njih, barem 50 % koji se ne znaju služiti računalom, ali na svu sreću u ove tri godine su naučili!
Pozdrav! :)
Toni Levar

PostPostao/la AGAsan_Leon » 11. 10. 2008. 10:55

Oprostite što se nisam dugo javio. Sonja, hvala na preporuci o velikim slovima. Mislim da ti je to o prijateljstvu i dopisivanju super idaja.
AGAsan_Leon

PostPostao/la Petar Soldo » 4. 11. 2008. 17:10

Ah moj leone tebe na ovom forumu ima svugdje, btw koji si razred?
Smijeh je lijek
Petar Soldo

PostPostao/la AGAsan_Leon » 6. 11. 2008. 11:47

Volim se uključivati u svakakve teme i biti u razgovoru sa svima. :D
Drago mi je da si me uočio. :shock:
Idem u 5. razred tj. imam 10 godina.
Koji ti ideš razred?
Gdje živiš?
AGAsan_Leon

PostPostao/la Petar Soldo » 6. 11. 2008. 15:06

Lakše malo Leone.
Ja sam 6 razred i živim u Zagrebu (OŠ Prečko)
Smijeh je lijek
Petar Soldo

PostPostao/la AGAsan_Leon » 6. 11. 2008. 18:20

Hoću što brže saznati što više o ljudima tako da se što lakše mogu dopisivati i razgovarati.
Jel tamo u Zagrebu pada kiša isto kao i u mojoj Velikoj Ludini?
AGAsan_Leon

Sljedeća

Natrag na Svijet oko nas

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.