Učenici u školskom odboru-da ili ne?

Re: Učenici u školskom odboru-da ili ne?

PostPostao/la Nick » 24. 2. 2010. 21:23

evo meni su danas dali onu brošuru od NVURH-a i mislim da bi trebalo bit više takvih stvari jer ovako ja moram sate provodit na Internetu da bi našao neke informacije koje u brošurama nađem za 5 minuta. a neke stvari na internetu ni ne mogu nači.
Who can does, who cannot, teaches. -George Bernard Shaw (bez uvrede profesorima :))
Nick

PostPostao/la Filip Markanović » 15. 6. 2010. 17:27

Hm; jako dobro pitanje :)
Biti ili ne biti?
Složio bih se s onim tko j reko bolje jedan glasan, neg 10 koji šute.
Kada bi taj jedan lobiro, kao npr. podrzat cemo vas u strajku ak nam" ovo" date .....hahahaha
Ugl, treba bit pametan i da ocijene nisu bitne :)
Filip Markanović

PostPostao/la Mihael Salopek » 15. 6. 2010. 22:46

Dragi kolege i kolegice,

Kao predsjednik VUGZ-a smatram da bi trebali imati mogućnost sudjelovanja u Školskom odboru, jer ipak mi činimo većinu ljudi u školi. Ali da bi se postigolo ovako nešto dugoročno treba težiti k osnivanju Unije učenika RH ili sličnom tijelu.
Mihael Salopek
Predsjednik Vijeća učenika Grada Zagreba
Mob: 095\817-1679
E-mail: mihael.salopek@gmail.com
Mihael Salopek

PostPostao/la Miljenko Hajdarović » 11. 3. 2015. 07:59

Apsolutno ne zato jer često ni odrasli koji sudjeluju u školskim odborima ne znaju materiju o kojoj razgovaraju.
Sudjelovanje u školskom odboru podrazumijeva da pratite i razumijete nekoliko zakona (Zakon o osnovnom i srednjem školstvu, Pedagoški standard, Zakon o radu itd.). Nadalje članovi školskog odbora odlučuju o financijskim sredstvima škole i radi toga su odgovorni pred zakonom. Maloljetnici to ne mogu biti.
Također je i problem u razumijevanju radnog kolektiva odnosno problema koji se znaju javiti tijekom radnog odnosa (npr. mobbing).
Pišem ovo iz iskustva sudjelovanja u radu u tri školska odbora i upravnom vijeću vrtića.

Učenici mogu sudjelovati u radu ŠO povremenim gostovanjem na sjednicama i iznošenjem svojih prijedloga.
Miljenko Hajdarović

Prethodna

Natrag na Republika Hrvatska

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.